• Rádi/y byste chtěli/y najít si svůj styl prezentace?
  • Máte zájem získat přehled o zobrazovacích technikách jak v ruční kresbě tak v počítačové grafice?
  • Chcete se vyznat v technické dokumentaci?
  • Chcete se naučit s ní pracovat? Umět správně zaznamenávat data?
  • Hledáte další možnosti jak zdokonalit svoji práci?

V tomto kurzu seznámíte se základy technického kreslení pro designéry, bez kterých se ve své další praxi neobejdete. Seznámíte se základním vybavením každého designéra, se základními metodami mapování prostoru. Kreslení a náčrtky budete používat již od prvních návštěv interiérů. Kreslení ani v dnešní době nenahradí počítačová grafika.

V našem kurzu technického kreslení pro designéry se věnujeme v dopolední fázi zaměřování prostoru, zakreslení v měřítku a výtvarným technikám. Odpoledne pak pracujeme v 3D programu homestyler, kterému věnujeme potřebný čas, abyste dovedli poznat, co v programu je a není možné, to abyste se jej však dokonale naučili, je potřeba dále v programech pracovat. Představíme Vám také okrajově program Google sketchup, kterému se současně s programem homestyler plně budeme věnovat v nově připraveném kurzu „digitální modelování v 3D programu´". Oba programy jsou volně přístupné na internetu. Na kurz doporučujeme mít s sebou vlastní Labtop, ale není to podmínkou.

Na tento kurz navazuje kurz „digitální modelování v 3D programu“

 

Témata kurzu

Metody mapování prostoru: první ohledání prostoru, světová orientace a její význam pro rozmístění pokojů a nábytku, fotografování interiéru, zaměření a kótování prostoru, perspektivní zobrazení prostoru, metody zakreslování – půdorys, pohled, řez apod., princip měřítka a proporcí.

Výtvarné techniky a postupy: kresba, tužkou, pastelkami, akvarely, fixy…použití různého typu papíru a tisku, 3D digitální techniky, práce na PC.

Technická dokumentace: jak se vyznat ve stavebních výkresech, různé typy čar a jejich význam, software a jeho využití v praxi.

Cena kurzu se nevztahuje k ceně „Akreditovaného rekvalifikačního kurzu“.

 

KDY, KDE, KDO?

Aktuální termín             Termín bude upřesněn - září 2018

Čas konání                    9:30 - 12:30  13:30 -17:00 hod.                  

Místo konání                 U měšťanského pivovaru 6, Praha 7 – Holešovice

Cena kurzu                    5.200 Kč + DPH

Lektoři                          

JAKUB JAKUBEC Akademie Home Staging Praha

ING. ARCH. JAKUB JAKUBEC
v roce 2009 promoval na ČVUT v oboru Architektura a stavitelství. Již během studií pomáhal v plzeňském atelieru pana architekta Soukupa, který je zaměřený především na rekonstrukce památkově chráněných budov a dodnes je tato disciplína velkou součástí jeho současné praxe. V posledních letech také pracoval v projekční společnosti SUDOP PRAHA a.s., kde se podílel na architektuře a rekonstrukcích staveb kolem železničních cest. 


PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ

Po vyplnění formuláře od nás obratem dostanete další informace a výzvu k úhradě. Není vám vše úplně jasné? Zavolejte nám na  +420 734 501 227 nebo napište na akademie@ahsid.cz.

Jméno a příjmení *
Jméno a příjmení